Uż tu móm RSS!:)

Archiwum:

Zaolziański blogi:

Nie-zaolziański blogi:

Nowe Horyzonty

wtorek 26.7.2005 10:14

Jak uż se nikierzi fszymli, w Cieszynie teraz przebiego filmowy festiwal Nowe Horyzonty (Era mój blog nie sponzoruje, tak żech se jóm pozwolił wypuścić:) Oczywiście jako sprawny Cierliczok wychowany na Cielafie (oprócz tego też lokalny patriota a miłośnik dobrych filmów:) żech se prawił, że by chciało na jaksi tyn film skoczyć.

Tak żech fczora szeł kupić bilety na dzisiejsze Příběhy obyčejného šílenství a tu niespodzianka - wysprzedane:( A ni yny na dzisio, aji na ty sobotni... No nic, prawiłch se - mój błónd, mioł żech se jich rychli zarezerwować przez internet, jak uż móm to GPRS (a surfiym aji w Bys3cy na cugowym:))
Hned jak żech prziszeł do chaupy, siodóm ku laptopiku, że rezerwujym bileciki aspóń na jaksi inszy film ale... tu dalsze niespodzianki:
Piyrfsze mie zaraziło, że se idzie teoretycznie rezerwować aji film, kiery je wysprzedany (tzn. napewno nie idzie, ale nie napadło ich, aby z linku [Rezerwacja] zrobili nie-link [Wysprzedane] a tym ludzióm uszetrzili klikanio...)
Dalsze a o wiele bardziyj nieprzijemne było, że rezerwować bilety se człowiek może yny jak se zaloguje. A zalogować se oczywiście może yny jak se zaregistruje. "Szlak by jich!" Ale co, fakt żech dzisio na jaksi tyn film chcioł iść. Imie, nazwisko, adres a email, to nima taki straszne, za chfilke żech to mioł: Tomek Wolny, ul. Żwirki i Wigury 1234, Warszawa (kod pocztowy se nie pamiyntóm, ale stwierdzołch se na polski wikipedii, jeśli je aspóń poczóntek dobry:)) No a email żech doł sfój, ale oczywiście ni chesterowski:) Ok, registracja udano, możesz się zalogować. Żodno autoryzacja kodym na email? No, nie wadzi, beje to rychlejsze:) Tak hura do systemu!
A tu dalszo niespodzianka, do mnie maksymalno: na jedyn seans se idzie rezerwować yny jedyn bilet! "Kurwa, ale my chcymy iść dwo!!!" (też sem tam wrzeszczicie po sfojim laptopie?:)) To uż żech był fest nasrany, ale co - jak uż żech se z tym pierdolił aż do teraz, tak to uż nie wzdóm. Tak żech se prawił, że Tomek może mieć eszcze siostre:) a tak żech se tymczasym tyn jedyn rezerwowoł. Ok, zakończ. Hmm..., numer rezerwacji, super. Podjąć najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem sean... Bla, bla, to znómy... (...) A co to tu je? Przy odbiorze biletów należy mieć dowód tożsamości?!? To se robicie p...

Tak gdo wiy, czy mie dzisio Era w Cieszynie uwidzi...:) aktualizacja tyn sóm dziyń Uwidzi. Móm 2 bileciki na Włóczęge:) Wiyncy żech chcioł widzieć Czuły pocałunek, jednak je bardziyj współczesny a to mi wiyncy odpowiado, ale też uż je wysprzedany...
Eszcze uwidzymy, możne se gdosi po listki nie przidzie...:)

pewny link | komentarze (1)

© fszystki fpisy sóm moje:) Chester