Uż tu móm RSS!:)

Archiwum:

Zaolziański blogi:

Nie-zaolziański blogi:

Eszcze roz dziynkujym

środa 30.8.2006 23:59

Za odkludzyni do dómu dzisio rano... :*

pewny link | komentarze (3)

Gruntowani

niedziela 27.8.2006 00:45

Tak żech se dzisio z niczego nic puścił do wielkich porzóndków u mnie w pokoiku a jednóm z rzeczy, kiero rozproszyła mojóm uwage... nie wiym, jak wyglóndo skludzani u was, ale u mnie wyglóndo tak, że wiynkszość czasu czytóm ksiónżki, kierych se cały rok nie fszymóm.. Tak jak prawiym, jednóm z rzeczy, kiero (oprócz ksiónżek) rozproszyła mojóm uwage było miniaturowe zdrzadełko, kiere żech naszeł w kiśni od sfoi T610ki (ja, fórt móm te, kieróm żech se kupił uż przed rokym a pół a fórt działo) Jak prawiym, miniaturowe zdrzadełko, kiere se do zamóntować obok obiektywu z przodu telefónu, tak abyście se przi focyniu mógli na siebie podziwać (ale polecóm ku tymu dobre bryle) No, jak prawiym przi focyniu, tak tym myślym, że żech to hned musioł wypróbować. Także fszyscy fani moich autoportretów, prezent dlo was!

pewny link | komentarze (7)

Antyspam

poniedziałek 21.8.2006 10:01

Uż aji mój prymitywny zaolziański blog zaczły odwiedzać spamboty - czyli tacy jedni, kierzi nie czytajóm moje fantastyczne wpisy, ale prosto ku nim piszóm komentarze. Gdyby pisali do rzeczy, tak by mi to ani tak nie wadziło, ale sto linków na erotyczne strónki mi je aktualnie fakt do niczego...

Tak żech postanowił wykucić prymitywny antyspam. Pomysł na niego nima mój, aczkolwiek se wóm może wydawać, że to je typowo matfyzacki rozwiónzani Móm nadzieje, że nim ale odrownóm yny spamboty, ni aji nikierych czytelników

pewny link | komentarze (3)

ExpeRumu 2006

środa 16.8.2006 11:39

Jaksi zdjyncia z ExpeRumu, kiere se mi zdały z jaksigo powodu warte opublikowania, wraz z komentarzym a mniyj wiyncyj chronologicznie.

Troche danych statystycznych na poczóntek. Ekspedycja trwała od 31.7 (wyjazd) do 12.8 (przyjazd). Udział wziyli (w kolejności przypadkowej): jo, Magda, moja segra, Endrju, Mato, Ewa z Marym, Krysia z Kubóm, Lenka, Tado (głowa, kiero to całe wymyśliła) a Kefir (Tadów kolega, kierego żodyn z reszty przed tym nie znoł).

Cało sranda se (do mnie ze segróm) zaczła na nadru w O-wie Swinowie. Reszta wyjyzdżała z Głównego, oprócz tajemnego Kefira, kierego my postanowili nónść. Musioł se o nas dość ciekawe rzeczy z poczóntku myśleć...
Droga tam była całkiym przijemno, pomimo tego że długo (ponad 24h) Możne aji tymu, że my z Budapesztu do Devy (Rum.) jechali łóżkowymi wagónami - jo piyrfszy roz w życiu. Hladani Kefira W wagónie sypialnym Droga na piechote se nóm zaczła w miejscowości Racovita. Stamstyl też pochodzi jedyne wspólne foto, na kierym my sóm fakt fszyscy. Nie myślcie se, że tam majóm taki szure nadro, to yny jo źle ustawił statyw.
Na poczóntku my eszcze mieli możliwość se radzić z tubylcami, na górach uż se my musieli spolygnóć yny na mape. Na cugowym w Racowicie Tubylcy radzóm Tubylcy tam byli dość ochotni. Potrzebowali my se z tej Racovity dostać do inszej wsi, z kierej prowadził szlak turystyczny, tak se nas piyrfsze starali nakierować rynkami (domówić po rumuńsku se nie szło) a jak widzieli, że my źle skryncili, tak przijechoł facet na mopedu a osobiście nas przekonwojowoł przez całóm wieś aż ku tej dobrej drodze.
Dacia 1300 (a jeji odmiany) je tako rumuńsko Škoda 120. Nie zdo se to, ale je to porzóndne auto - do taki jednej se nas puźni, jak my stopowali, wcisło sztyrech aj z krosnami. Za przewodnikym Rumuńsko wieś, Dacia 1300 a my Góry tam były fantastyczne. Pogoda z poczóntku też, musieli se my w potoku chłódzić. Góry wyglóndały naprawde zachyncajónco Ochłódzyni w potoku Hned piyrfszego dnia my potkali jedyny bacowski szałas podczas całej ekspedycji. Był to piyrfszy baca, kierego my potkali - różnych baców my eszcze po ceście potkali kupa, ale fszyscy byli ze sfoimi stadami, daleko od szałasu. Naszczynści my od razu wykorzystali okazje a wyhandlowali my z bacóm bryndze. No my...nie bedym skromny - jo z segróm.
Zbytek wyprawy siedzioł w bezpiecznej odległości a czakoł, czy a z czym se wrócymy. Bryndza fszystkim szmakowała, była fakt super - delikatno, śmietankowo. Domówa z bacóm - rynkami, nogami Zbytek czakoł, czy se wrócymy Poczóntek drugigo dnia w górach eszcze troche przipóminoł nasze góry, ale dość wartko se my przibliżyli 2000m a tam uż ta krainka wyglóndo inaczyj. Prawie jak Beskidy Plus minus 2000m nad morzym Piekno pogoda uż nóm potym dłógo nie wydzierżała. Ale mieli my troche szczynścio, bo wraz z tym jak prziszeł deszcz my dorazili ku jeziorku, kaj oprócz gromady owiec (to sóm ty biołe kropki) było aji fajne miejsce na postawiyni namiotów. Tam my zażyli sfojóm piyrfszóm fagaraszskóm burze. Jeziorko Avrig (2007 m n.p.m.) Ku jeziorku szła droga pieknie z kopca Burza przeszła stosunkowo wartko, tego samego dnia se eszcze zrobiło strasznie pieknie, uż ale było puźno na dalszóm droge, tak my zustali u jeziorka na noc.
Nikierzi szalyńcy se w nim kómpali i choć czynść brzegu była pokryto śniegym... (no, możne gdybych wiedzioł, za jak dłógo se bedym mioł dalszóm możliwość se okómpać, tak bych do niego też wlóz...) Fakt romantyczne miejsce to było :) Szaleńcy... Matowi była potym tako zima, że eszcze przed zmrokym musioł wylyźć nad kopiec nad jeziorkym. Zrobił piekne fotki (ni yny sobie - nie fszystko ale przeszło cenzuróm) Widok na nasz kemp (prawie) z kosmosu :) Mato na samym szczycie Cióng dalszy (być może) nastómpi...

pewny link | komentarze (5)

Zaś dóma (2)

niedziela 13.8.2006 17:54

Ostatni miesiónc żech se na pełno używoł wakacji poza domym. Kapke na wartko se to całe zorganizowało, także mi o tym ani nie wyszło do przodku napisać. Tak teraz.

Ostatni 2 tygodnie lipca żech był w Polsce na stażu zawodowym zorganizowanym przez fundacje Semper Polonia (te od kierej dostowóm stypko). Potym żech przijechoł na wikend - na tatowóm 50-ke a spakować se. Ostatni dziyń lipca żech zaś na 2 tydnie odjechoł, tym razym do Rumunii połazić po górach.

Użyłch se tyn miesiónc fakt fantastycznie, o dość wiyncyj niż żech czakoł. O obowiónzkach szkolnych a roboczych żech nie myśloł, odpisowołch yny na pilne smski a na blog żech niechoł napadać porzóndnóm warstwe prochu. Teraz wartko wracóm zpatki do wiru tego fszystkigo codziynnego, także aji z blogowaniym zaś zacznym, choć na pewno se mi nie udo skoczyć o miesiónc do tyłu a fszystko tak ciekawie opisać, na ile by to zasłużyło.

Ale chciołbych aspóń to ścignóć (taki "to do list"):

Ja a jeśli was dziwi ta dwójka w tytule, tak ta tam je po prostu dlatego, że uż jedyn wpis pt. Zaś dóma tu móm. Niestety, ale ciynżko mi po roku a pół zustać fórt w stu procentach oryginalnym...

pewny link | skomentuj

© fszystki fpisy sóm moje:) Chester