Komentarze ku: Żebrocy a ci insi


1| I. | 22.1.2006 23:36

Nimogym se pómóc a muszym Ci podziynkować za to, jak krasnie żeś mnie pobawił na dobranoc. Fakt ekstra przigoda! :))

2| U. | 23.1.2006 01:57

Nimogym se pomoc a muszym Ci rzyc jak zes mie zasmucil na bre... asi uz rano. Do dzisia zech nic przeciw zebrokom nimiala, bylo mi jich luto. Nie wiym, co se teraz bedym myslec jak kole nich pudym...
Gdyby se przipadkowo mialo moje nastawiyni zmiynic, tak tu ecze opublikujym ostatni wykrzik tego doterazniejszego...
Nie idzie jich wszecich ciepac do jednego pytla. Nikierzi se za to sice mogom sami, ale fort tu je pewno czynsc kierej se poprostu "nie powiodlo", spotkalo ich zaduzo nieprzijymnych pzypadkow naroz. Slyszalach niejedno opowiadani... od ludzi kierzi byli tacy jak jo czy Ty, dokonce chwilowo o kupa bogatsi a uspieszniejsi. Ale jak czlowiek straci wszystko a wszystkich, wiynkszosciom to minimalnie na jaksi czas odniesie aj psychika. Czlowiek potym ani nic moc inszego niz siedziec ze spuszczonom glowom nie poradzi... a jesli mo do wyciongnotej rynki dostac jaksi drobne na jedzyni, tak czymu ni. U tych kierych przibiehy zech slyszala, totu 'stadium' nie trwalo (wzglyndnie) dlogo... po czasie se pozbiyrali a pomalu, po malych kroczkach zas dostali do normalnego zycia. A tymu, dopoki nie znom historie tych kierych potkujym kolem Staromaku, jich nie odsondzom a esi cosi po rynce mom, tak dom.

3| D. | 23.1.2006 11:27

No z Ulom se zgadzom...Po prowdzie spisz niedowom..ale jesi ja tak se wybjyrom ..bo se myslym ze je poznac gdo se tam dostol przipadkym a gdo ni..ale hlawnie se do poznac gdo to pouzyje na chleba a gdo na tekuty chleba..wjela razy mie spisz lakalo zonsc a kupic chlyb niz dac drobaki..ale z opowjadanio wjym ze som aji tacy gdo go jak se otoczysz wyciepjom.. A to nadowani se mi wubec niepodobo..bo nimajom czymu nadowac drugimu czlowiekowi... a ku cynizmu raczy no comment :) to je nasz Chesio .a niestety miol krutom prowde..

4| D. | 24.1.2006 19:28

ja a eszcze apropo tych zebrokow..tak dzisio siedziol taki jedyn co tam siasuje w tym mrozie na ziymi a cosi fukol do harmoniki..tak mi go zabylo luto.tak ze mu chynym 20...ale jak zech mu to chybol do taki pieknej keramicki miskki tak mi to wypadlo a przikulalo se ki nimu..tak mie to mierzialo..trapas..tak zech go przeprosil..sice niejym jesi slyszol ale on podziynkowol !!!

5| Chester | 24.1.2006 19:40

Na wstympie: cieszy mnie, że mocie insze poglóndy;) Rod polemizujym:)

[2] Jo nie odsóndzóm tych ludzi, wierzym tymu, że kupa z nich za sfojóm sytuacje nimoże. Ale odsóndzóm to, że żebrajóm. Aż na nieliczne wyjóntki (poważne problemy ze zdrowiym - kalectwo itp.) se mi żebrani zdo pójści na łatwizne - dycki je inszo możliwość, nie wierzym, że nima. A u tych wyjóntków by zaś miało zadziałać (pómóc) państwo, ale to uż je inszo historia.
Klidnie (a rod) dóm 50 korón za NP, kiery stoi 30, niż 5 korón kómusi, gdo yny nacióngnie rynke... I choć nie tfierdzym, żech nigdy nie doł...

[3] Przypadkowych ataków cynizmu se uż asi nie zbawiym. Ale myślym, że to w moim wypadku nima "śmiertelno choroba". Także pokiel nikogo nie zakażym, jech spokojny:)

6| segrul | 6.2.2006 22:41

...no srandziczka, bo akurat dzisio rano zech dala sfojom piyrszom jalmuzne (esi to ni ma moc nobl slowo na 10 koron...:), ale typek nie naciongol rynce, ale mi se tak jaksi zdalo, ze bych se chciala poczuc powiydzmy "lepi" (bo dowani je przejawym ega, no ni?) i zech prziszla, wysypala drobniachy a za to jego pozytywne zaskoczyni, podziynkowani a myslym szczere "Hezky den" mi to stolo...
No a potym bac! Bracha to tu nakopnol (doslowa:)na blogu... Nic wiyncyj uz nie powiym. Akurat "Hezky den!", to mogym:)


Tu był formularz, kaj żeś mógł napisać cosi własnóm łapóm, ale to uż było downo...

© niefszystki komentarze sóm moje:)) Chester