Uż tu móm RSS!:)

Archiwum:

Zaolziański blogi:

Nie-zaolziański blogi:

Wycieczka do Anglii - czynść 3.: obrazki z Londynu

poniedziałek 24.4.2006 12:00

Uż asi po szóste żech fczora prezentowoł fotki z wycieczki do Anglii, tak chcym wartko wykorzystać to, że żech se zaś troche odśfiyżył wspómniynia:)

Opisywać Londyn je bardziyj temat na przewodnik, ni na (jedyn) wpis do blogu. A ani se o to nie bedym staroł - beje wóm musieć wystarczyć pore fotek uzupełniónych moimi wrażyniami, na wiyncyj se fakt nie zmogym...:)

Piyrfsze wrażyni, kiere żech tam mioł było, że Londyn je tako wiynkszo Praga:) Ganc taki same, jak wtedy, jak żech piyrfszy roz przijechoł do Pragi. Cosi w stylu "Wow, to tu je wieeeelki!":) Za rok a pół żech se uż na Prage zwyknół na tela, że uż tu to uczuci nimóm, ale Londyn je jednak wiynkszy:)

Ok, oto zdjynć kilka (dowóm tu yny sfoje, nie wiym, czy by mi Damik pozwolił publikować jaksi jego fotki a i tak żech mioł z czego wybiyrać:)

W Londynie je drugi nejwiynksze ruski koło na świecie, mówióm mu London Eye a mo 135m wysokości. London Eye z daleka London Eye Listek na niego stoi 13 liber a to było ku kóńcu wycieczki uż na mnie za moc. Także żech nim nie jechoł. Bierym to jako fajny powód, czymu do Londynu zaś zajechać:)

Londyński metro je nejstarsze na śfiecie a je to na nim znać. Ale mo sfojóm atmosfere, każdo stacja je inszo, je ciekawsze niż to praski. I choć w pośrodku wyglóndo podobnie:) W metrze Fakt ostro kamera A je pełne kamer, ale to ni yny metro - kamery tam sóm fakt na każdym rogu. Ale ta antygołymbiowsko je z metra:) (jeśli se dziwicie, jak se do metra mogóm dostać gołymbie, tak ta stacja była czynściowo na powierzchni:)

To, że ście sóm w kraju, kaj panuje królewsko rodzina, poznocie ni yny po pinióndzach a znaczkach pocztowych (na kierych je fszyndzi yny królowa Alżbieta II), ale aji po tym, że naroz na drodze obok was zastawióm ruch a o chfilke puźni se tam "mignie" kolaska jak z bajki:) Btw. z ruchym kónnym se w Londynie jak najbardziyj liczy:) A aji z bajkerami:) Kolaska jak z bajki Dżentelmeni na kóniach a rowerkach majóm w Londynie zielónóm:)
Trowniki w Londynie sóm przysłowiowo angielski. Sztrasznie se mi podobało, że nie było zabrónióne po nich szłapać, raczyj odwrotnie, w parkach to było ganc normalne:) A fakt se o nich starajóm. O trowniki se tam starajóm... Grodziszcki lyń na angielskim trowniku Ale utrzymywani trowników tam majóm dość ulechczóne klimatym - za całóm zime tam pry śnieżyło pół godziny a oprócz tego z własnego dośfiadczynia mogym powiedzieć, że lekki deszczyki a słóneczno pogoda se tam zmiyniajóm bardzo regularnie:)

A czym se mi Londyn zdoł najbardziyj wyjóntkowy? Moc inszych milionowych miast żech nie pozwiedzoł, tak nimóm z czym moc porównać, ale strasznie se mi podobało to, jaki je różnorodny (kulturowo) a głównie jak sóm ty różne kultury blisko siebie a fszelijak namiychane po całym Londynie. Np. nowoczesne City z drapaczami chmur je hned obok dzielnicy, kaj se czujecie jak w Bangladeszu:) Ale to se niestety na fotkach moc nie do uchwycić (teda, mi se to nie udało). Tak aspóń se kuknicie, jak wyglóndajóm dómki na Camdenie (też bardzo ciekawo dzielnica) a jakich ludzi możecie potkać na ulicy:) Camden - ulica Camden - dómki Że przez to cosi widzóm... Punx need beermoney:)

pewny link | komentarze (6)

© fszystki fpisy sóm moje:) Chester